studialicencjackieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2016-06>Konkurs i forum gier komputerowych w Łodzi

Konkurs i forum gier komputerowych w Łodzi

Zgodnie z ideą konkursu zespoły zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe oraz to w jakim stopniu udało im się wypełnić różne role i kompetencje niezbędne do stworzenia prototypu gry.

Do konkursu można się zgłaszać do 18 czerwca 2016 roku poprzez formularz znajdujący się na stronie www.gry.it.p.lodz.pl/formularzZgloszeniowy.

Konkurs stanowi unikatowe w Polsce forum łączące wykładowców, studentów, uczniów szkół i firmy związane z grami komputerowymi. Spotkajmy się w Łodzi aby śledzić losy oraz wpływać na kształcenie młodych twórców gier. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają liczne nagrody ufundowane przez firmy.

Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter ponieważ sektor gier wideo został uznany od tego roku za ambasadora nowoczesnej Polski. Tym samym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło finansowanie prac badawczych, tak by polski przemysł gier mógł jeszcze skuteczniej konkurować z zagranicznymi twórcami.

Konkurs został rozszerzony o dwa wydarzenia - warsztaty i konferencję. Warsztaty prowadzone będą przez praktyków biznesu i ekspertów branży i mają stać się przyczynkiem do nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych prac badawczo - rozwojowych. Równolegle z warsztatami zorganizowana zostanie konferencja obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN. Dzięki temu wydarzeniu firmy zapoznają się z kompetencjami uczelni w zakresie gier video, co pozwoli zwiększyć potencjał oraz innowacyjność polskich producentów gier na arenie globalnej.

W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi polscy przedstawiciele branży gier wideo. Wśród nich na prawie trzy tygodnie przed wydarzeniem można wymienić: Microsoft, CD Projekt, Techland, 11bit Studios, Teyon, Vivid Games, AT Games, Wastelands Interactive, ale zainteresowanie sięga szeroko poza grono wymienionych firm.

O wynikach konkursu zdecyduje Jury złożone z przedstawicieli firm oraz pracowników z głównych ośrodków akademickich w Polsce, które kształcą studentów w dziedzinie gier komputerowych.

Finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się w piątek 1 lipca. Miejscem wszystkich wydarzeń będzie Art_Inkubator zlokalizowanym w Fabryce Sztuki w Łodzi.

kategoria: konkursy|14 czerwca 2016 r.
swps_baner_2.jpg
wsisiz_logo_banner_3.jpg